На вкус са малко особени, но обикновено пасват на нашия вкус, не познавам българин, който много да ги харесва, но повечето ги намират за нормални. На вкус са някак по-тежки и съвсем леко сладникави. В общи линии за мен лично да изям едно е ок, второто вече ми идва в повече.
Те се приготвят, като отначало яйцата просто се варят в чай, след това се вадят, черупките им се напукват и отново се варят. Честно казано не знам дали се използва някакъв конкретен вид чай или става този, който е под ръка. Забелязала съм, че в Китай има още един вид яйца много подобни на този. Те обаче са варени не в чай, а в сос (или бульон, не съм сигурна) от манджа, приготвят се по същия начин, стават наистина много вкусни, но пък и трябва да се съхраняват в хладилник. Изобщо за китайците е странно да ядат просто варени яйца. Правят го много рядко. Ако имат възможност обикновено ги топят в соев сос.
Чаените яйца обикновено се продават пресни и неопаковани в столовите и във вакуумни найлонови опаковки в магазините за опаковани стоки и супермаркетите. Има опаковки с по едно, три и десетина яйца, всеки може да избере каквато му трябва.
Ето и снимки на яйцето, което купих специално за да бъде снимано:
Три различни вида китайски консервирани яйца във вида, в който се продават в магазините:
Опаковано чаено яйце отблизо:
И разопаковано чаено яйце, деформирано е от вакуума:
Разрязани едно до друго чаено и черно яйце:
И разрязани чаено, солено и черно яйце:
Повече за китайските консервирани яйца можете да научите тук.
Няма коментари:
Публикуване на коментар